Ateş Ölçüm Cihazı

Ateş Ölçüm Cihazı

  • 06 Haziran 2021 Pazar

Ateş Ölçme Cihazı

Önceleri çoğunlukla, bebek sahibi anneler tarafından gerekli görülse de günümüzde çeşitli sebeplerle hayatımızda yer edinen cihazların arasında ilk sırada şüphesiz ki Ateş ölçme cihazı yer almaktadır.  Ateş ölçme cihazlarında da kullanım şeklinden boyutuna kadar pek çok farklı model ve marka vardır. Örneğin; bir kafenin müşterileri için kullandığı ateş ölçme cihazı ile bireysel kullanılan ateş ölçme aletleri arasında hem boyut olarak hem de gösterge şekli olarak çok fazla fark vardır. Ateş ölçme cihazı arızalandığında veya yanlış ölçüm yaptığında ne yazık ki olumsuz sonuçlar ortaya çıkar. Bu sebeple garanti kapsamında olan ürünü yetkili bir servise başvurarak tamir ettirmek gerekmektedir.

Ateş Ölçme Cihazlarını Kullanırken Nelere Dikkat etmeliyiz?

Günümüzde en yaygın kullanılan ateş ölçme cihazı seçenekleri arasında dijital göstergeli modeller yer almaktadır. Kullanım kolaylığı, hızlı ölçümü ve rahat okunuşu ile çoğunluğun tercih ettiği bu model, anneler tarafından çocuklarının mamalarının, banyolarının ısısını ölçmesinde dahi kullanılır. Dijital göstergeli ateş ölçerlerde de özellikleri bakımından kendi aralarında farklar vardır. Örneğin; bazıları yüksek ateşte görsel ve sesli uyarılar verirken bazılarında bu özellik yoktur. Bazıları bluetooth özelliğine sahipken bazıları bu özellikten yoksundur. Ayrıca ateş ölçme cihazları kullanım şekillerine göre de birbirlerinden ayrılmaktadırlar. Bazıları temassız (kızılöteli) özellik taşırken bazıları koltukaltından, kulaktan, ağızdan, alından ve rektum bölgesinden ölçüm yapar. Aynı zamanda pilli ve şarjlı çeşitleri mevcuttur bu sebeple ateş ölçme cihazı kullanılırken özelliklerine dikkat edilmesinde fayda vardır. Örneğin; kızılötesi özelliğine sahip ateş ölçerlerin birçoğunda lazer işaretleyiciler mevcuttur ve bu lazer işaretleyicilerin bulunduğu bölgenin darbe alması, çizilmesi gibi kötü durumlarda ateş ölçer doğru sonuç vermeyi bırakabilir. Aynı zamanda bazı ateş ölçerlerin suyla temas etmemesi gerekmektedir; aksi taktirde, ateş ölçer doğru ölçüm yapamaz. Tüm bunların dışında ateş ölçüm cihazı yüksek ısıya ve aşırı neme maruz bırakılmamalıdır ve kullanım kılavuzunda yazan talimatlar doğrultusunda temizlenmelidir. 

Garanti Özelliği Hangi Durumlarda Geçerlidir?

Ateş ölçüm cihazı problemleriyle karşılaşılması durumunda kişisel müdahaleden kaçınıp yetkili servisle görüşülmesi gerekmektedir. Çünkü kişisel olarak gerçekleştirilen en ufak müdahaleler bile bazen problemin büyümesine ve garanti kapsamının dışına çıkmasına sebep olmaktadır. Bu nedenle karşılaşılan problemlerde cihazın markasına ve modeline uygun servis ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Sitemizde bulunan yetkili servis onaylı işletmelerin telefon ve adres bilgilerine ulaşıp kendinize en yakın işletmeyi seçerek probleminizi çözüme kavuşturabilirsiniz.