Buzdolabı Deyip Geçmeyin!

Buzdolabı Deyip Geçmeyin!

  • 08 Haziran 2021 Salı

Buzdolabı

Buzdolabı, gıdaların bozulmaması için onları soğutarak koruyan bir makinedir. Her evde bulanan bu makine, içinde bulunan gazı sıkıştırarak ve elektrik enerjisi kullanarak çalışır. Sahip olduğu gaz dolabın içini soğuk tutmaya yarar. Buzdolabı evlerde bulunan gıdaları koruduğu için en önemli ev eşyalarından birisidir. Bozulması durumunda dolaptaki gıdaların hepsi bozulacaktır. Bu durum karşılaşılmak istenilmeyen durumlardandır.

Buzdolabı Bakım ve Onarımı

Buzdolapları bozulduğu takdirde öncelikle dolaba bakım ve tamir yapılmalıdır. Her buzdolabı belirli süreler ile sınırlı garantiye sahiptir. Bu garanti sayesinde, yetkili servis ile iletişime geçilerek buzdolabı bakım ve onarımı yapılabilmektedir. Garanti belgesi bu işlemin ücretsiz olmasını sağlamaktadır. Buzdolabı, bozulduğu takdirde hemen servis ile iletişime geçmek önemlidir. Çünkü geçen zaman içinde dolabın içindeki besin maddeleri de bozulmaya başlayacaktır. Bundan korunmak için servis ile iletişime geçilir.

Buzdolabının çalışma prensibi enerji korunumuyla alakalıdır. Dışardaki haraketli enerji (ısı) dolabın içine etki etmemelidir ve buradaki taneciklerin hareketi daha yavaş olmalıdır. Bu sayede içerisi soğuk kalabilecektir. Eğer buzdolabının makinesinde bir sorun çıkarsa bu işlem gerçekleştirilemez ve dışarıdaki ısı dolabın içini de etkilemeye başlar. Bu durumda buzdolabının tamiri yapılır. Yeni bir buzdolabı almaktansa tamir önceliklidir. Çünkü tamir yeni bir buzdolabından daha ucuzdur. Ayrıca garanti kapsamında ücret de ödenmez. Eğer garanti süresi dolmuşsa yetkili servis ücret alacaktır fakat bu ücret yeni bir buzdolabı fiyatından daha az olacaktır.

Yetkili Servis

Her evde bulunan bu makinenin üretimi de oldukça fazladır ve çeşitlilik gösterir. Farklı markaların ürettiği çok fazla çeşitte buzdolabı bulunmaktadır. Buzdolabı bozulduğu takdirde kişi sahip olduğu buzdolabının markası dahilinde servis ile iletişime geçer. Bulunulan konuma göre servisin numarasında değişiklikler görülebilir. Öncelikle hangi numaradan iletişime geçileceği bulunup ardından servis ile görüşülmeli ve onarım için randevu alınmalıdır. Bazı durumlarda servis buzdolabının tamiri için buzdolabını götürmek isteyebilmektedir. Bu gibi durumlara hazırlıklı olunmalıdır. Yetkili servisler bozulan buzdolabının tamiratını gerçekleştirip gerekli bakımları üstlenmektedir. Garanti süresi dolmamış ise onarım ve bakım garanti kapsamına girer ve bu işlem ücretsiz yapılmış olur. Bünyemizde tüm yetkili servislere ulaşmak mümkündür. Bulunduğunuz il ve tamire ihtiyacınız olan ürün ismini aratarak size en yakın yetkili servisle irtibat kurabilirsiniz.