Ekmek Kesme Makinesi Hakkında Bilmedikleriniz

Ekmek Kesme Makinesi Hakkında Bilmedikleriniz

  • 08 Haziran 2021 Salı

Ekmek Kesme Makinesi

Ekmek kesme makinesi kafe, bar, otel, fabrika, fırın ve restoran gibi işletmelerde tercih edilen ve ekmek kesmeyi pratikleştiren makinelerdir. Toplu halde yemek çıkan yerlerde ekmeğin elle kesilmesi ile çok fazla zaman kaybedilmektedir. Bu makinelerin kullanılmasıyla işler hızlanmış ve daha verimli bir hale gelmiştir. Ekmek kesme makineleri elle müdahale edilen ve otomatik yapıda olabilmektedir. Ayrıca ekmek türüne göre de çeşitleri bulunmaktadır. İş verimine birebir etkisi olan bu makinenin arızalanması durumunda hemen yetkili servis talebinde bulunmanız gerekir. İnternet sitemizdeki yetkili servislerden size en yakın olanını seçerek hızlıca destek istemeniz mümkün olmaktadır. Yetkili servislerde bulunan tecrübeli personeller makinenizin sorununu kısa sürede çözebilme kabiliyetine sahiptir.

Ekmek Kesme Makinesi Arızaları

Ekmek makineniz çalışmadığında servisle irtibat kurmadan önce makinenin üzerinde bulunan lambaları kontrol ederek elektrik bağlantılarına bakmanız gerekir. Makinenin çalışır durumda olup olmadığını anlamak için açıp kapatma düğmesine bakmanız önemlidir. Bazen dalgınlıkla makine açık unutulabilmektedir. Ekmek kesme makinenizin priz ve fiş kontrollerini de yapmanız gerekir. Ekmek kesme makinesi ekmekleri kesmiyorsa bıçaklarında sorun olabilir. Çok kullanılan makinelerde zamanla bıçaklar körleşmektedir. Bıçakların sökülerek yenilenmesi veya tamiri gerekebilir. Bu önemli bir sorundur ve yetkili servis olmadan işlem yapılmaması gereklidir. Yetkili servis gerektiğinde yerinde hizmet edecek ekipman ve elemanlara sahip olarak çalışmaktadır.

Ekmek Kesme Makinesi Bakımı

Ekmek kesme makinesi bakımı için kesinlikle kimyasal maddelerden uzak durulmalıdır. Yiyecek malzemeyle temasta bulunan makinelerde bakım nemli bir bez ve makine temizlemeye uygun şekilde yapılmalıdır. Ekmek kırıntıları zamanla makinenin içine kaçarak sorun çıkmasına sebep olabilir. Makinenin altında bulunan hazne ve ekmeklerin kesildiği üst bölüm zaman zaman temizlenerek birikme olmasının önüne geçilebilir. Bu sayede ekmek kesme makinesi uzun yıllar sorunsuz olarak kullanılır. Ekmek kesme makinesinin arıza sebebiyle bakımı için hemen bir yetkili servise danışmanız gerekir. İşlerinizin eskisi gibi devam etmesi amacıyla servisler en kısa sürede bakımı tamamlayarak makinenizi teslim ederler. Size en yakın yetkili servise ulaşarak sorunu kısa sürede çözmeniz için web sitemiz yetkili servisleri bünyesinde listelemektedir. Çeşitli filtrelemelerle kolayca size en yakın servise ulaşıp problemin uzman ellerde giderilmesini sağlayabilirsiniz.