Ekmek Kızartma Makinesi ve Püf Noktaları

Ekmek Kızartma Makinesi ve Püf Noktaları

  • 08 Haziran 2021 Salı

Ekmek Kızartma Makinesi

Ekmek kızartma makinesi bütün evlerde sabah kahvaltılarının vazgeçilmez bir parçasıdır. Sıcacık ekmeklerle kahvaltıya bir keyif katar. Günümüzde teknolojinin gelişmesi evde kullanılan küçük ev aletlerinin de değişmesine ve gelişmesine imkan vermiştir. Üretici firmalar tarafından renkli, geniş bölümlü ya da tek kişilik ekmek kızartma makinesi alternatifleri üretilmiştir. Bu makinelerin temel mantığı içinde bulunan rezistansın verdiği ısıyla kızartma sağlanması şeklindedir. Ekmek kızartma makinelerine eklenen yeni bir özellikte defrost seçeneğidir. Bu sayede ekmeklerinizi buzluktan çıkarır çıkarmaz makinenize koyduğunuzda buzu çözdürülerek yemek için hazır hale gelir.

Ekmek Kızartma Makinesi Tamiri

Küçük ev aletlerinin en çok sorun çıkardığı konular arasında elektrik aksamlarından kaynaklananlar yer alır. Ekmek kızartma makinesinde rezistans kaynaklı sorunlar oluşabilmektedir. Tamiri veya kontrolü için servisimizi arayarak iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda size dönüş yapılır ve sorununuzun çözülmesi için gerekenler yapılır. Rezistans değişimi ya da tamiri için gereken yetkili servi seçeneklerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Bazen de makinelerin düğmeleri çalışmamaktadır. Düğmelerin çalışmaması makinenizin işlem yapamaması anlamına geleceği için yeniden kullanabilmeniz için tamir edilmesi gerekir. Bünyemizde yer alan servislerde ekmek kızartma makinesi için gereken yedek parçalar orijinal veya muadil ürünlerle yapılmaktadır. Tamir işlemi yapılmadan hangi türde parça tercihi yapacağınız bilgisi size sorulmaktadır. Tercihinize göre montaj gerçekleştirilir.

Ekmek Kızartma Makinesi Bakımı

Ekmek kızartma makinenizi temizlerken nemli bir bezle içini ve dışını silebilirsiniz. Ama bu işlemi yapmadan önce makinenizin tamamen soğumasına dikkat etmeniz önemlidir. Ayrıca herhangi bir kimyasal ile kesinlikle temizlik yapmanız önerilmez. Yiyecek maddelerin girdiği makinelerde kimyasal kullanılması zehirlenmelere sebep olabilir. Bazı ekmek kızartma makinelerinin ekmek koyma bölümü çıkartılmaktadır. Bu sayede dilerseniz parçanın yıkamasını da yapabilirsiniz. Genelde ekmek kızartma makinesi klasik tip ürün ise yani ekmek koyma bölümü çıkmıyorsa ters çevrilip sarsılarak temizlik yapılmaktadır. Bu yöntem makinenizin içindeki parçaların kopmasına sebep olur. Servisimiz sorunsuz olarak kullanım için bu tip işlemlerin yapılmamasını tavsiye etmektedir. Sitemizi ziyaret ederek size en yakın ve uygun yetkili servisi bulabilir, gerekli onarım işlemi için müracaat edebilirsiniz.