Elektrik Süpürgesi Bakım ve Onarımı

Elektrik Süpürgesi Bakım ve Onarımı

  • 15 Nisan 2021 Perşembe

Elektrik Süpürgesi

Elektrik süpürgesi gündelik yaşamı kolaylaştıran teknolojik aletlerin başında gelmektedir. Özellikle ev temizleme ve toz alma gibi konularda hanımlara yardımcı olan bir araçtır. Artan talep sonucunda birbirinden farklı pek çok çeşidi üretilmiş ve üretilmeye de devam etmektedir. Elektrik ile çalışan modelleri olduğu gibi şarj ile dolum yapılarak kullanılan modelleri de mevcuttur. Elektrik süpürgeleri içerisinde motor ve pervane bulundurmaktadır. Motordan aldığı güçle hızla dönen pervane vakum işlevi görmeye başlayarak ortamda bulunan tozu içerisine hapsetmektedir. Bu biriken tozlar ise makinanın çeşidine göre toz torbasına ya da haznesine dolmaktadır. Böylece bir araya gelen toz partikülleri etrafa yayılma ya da dökülme gibi durumlar yaşanmadan kolayca hapsedilmektedir.

Elektrik Süpürgesi Modelleri

Elektrik süpürgesi modelleri birbirinden farklılık göstermektedir. Toz saklama haznesine göre süpürgeler toz torbalı ve toz torbasız olmak üzere 2 kısma ayrılmaktadır. Toz torbalı süpürgeler tozu bir bez içerisine hapsederken toz torbasız süpürgeler tozu bir hazne içerisine toplamaktadır. Toz torbaları yeniden kullanımı olmayan ürünlerdir. Fakat hazneler doldur boşalt işlemi ile sürekli olarak kullanılmaktadır. Bunun dışında duruşuna göre yatay ve dikey olmak üzere 2'ye ayrılmaktadır. Yatay süpürge halı üzerinde yatay konumda bulunurken dikey süpürge uzun saplı ve dikey bir duruşa sahiptir. Ayrıca kullanım şekline göre insan eli ile kullanılan ve bilgisayar komutu ile çalışan olmak üzere de 2'ye ayrılmaktadır.

Elektrik Süpürgesi Bakım ve Onarımı

Elektrik süpürgesi bakım ve onarımı oldukça önemli bir işlemdir. Elektrikli süpürgeler sürekli olarak toz ile haşır neşir olduğundan dolayı iç aksamı düzenli olarak temizlenmeye ve bakıma ihtiyaç duymaktadır. Aksi halde aşırı toz birikmesi makinanın teknik aksamlarına zarar verip makinayı çalışamaz duruma getirmektedir. Sürekli olarak kullanılan makinalar olması nedeni ile yüksek performans göstermektedir. Bu durumda çabuk bozulmalara neden olabilmektedir. Yaşanan arızların giderilmesinde kaliteli malzeme kullanımı oldukça önemlidir. Çünkü kötü malzeme kullanımı tekrar tekrar arızalanma durumlarına yol açmaktadır. Bu durumun bilincinde olan firmamız bozulmuş olan elektrik süpürgelerinizin tamirinde ihtiyaç duyulan parçaları en kaliteli ve güvenilir yerlerden alarak makinanızı kolayca tamir etmektedir.