Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Fırın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • 08 Haziran 2021 Salı

Fırın 

Evlerimizde ve ofislerimizde sıklıkla kullandığımız fırınlar yemek pişirmek için kullanılmaktadır. Fırınları uzun süre kullanılabilmesi için temizliğinin ve bakımının doğru bir şekilde yapılması oldukça önemlidir. Fırınlar pişirilecek olan yemeğin alt kısmının ve üst kısmının aynı derecede pişirilmesini sağlamaktadır. Yemek pişirme işleminden sonra fırın temizleme işlemini doğru şekilde yaparak fırınınızı daha sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Fırın temizliğinin ihmal edildiği taktirde hem sağlık açısından riskler oluşabilir hem de yapılan yemeğin lezzeti bozulabilmektedir. Bir yetkili servis ile görüşerek fırın bakımları belli aralıklar ile yapılmalıdır.  

Bakım Gerektiren Makineler 

Mutfakta en çok kullanılan ve kirlenmekte olan malzemelerden biri fırındır. Fırın tepsileri, ızgara, fırın camı ve fırının iç yüzeylerinin kirlenmesi fırının ömrünü azaltmakta birlikte mikroplar için de elverişli bir ortam oluşturmaktadır. 

Fırın içerisinde yemek artıkları, yağ vb. Birikerek fırının performansını düşürmektedir. Fırının çalışmaması, yeteri kadar sıcaklık verememesi, yemeklerin pişmemesi gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Bu tür durumlarda herhangi bir müdahale yapılmadan yetkili servis ile görüşülmesi gerekmektedir. Yetkili servis fırınınızın en derinine inerek oluşan arızaları kolayca tespit ederek onarımını ve bakımını yapmaktadır.  

Fırın temizliği yapılırken aynı zamanda bakımı da yapılmaktadır. Çünkü fırın içerisinde birikmiş olan yağlar ve kirler fırın mekanizmasına da zarar vererek çalışmasında aksaklıklara ve bozulmalara neden olabilmektedir.  Fırınınız yetkili servise göründüğü taktirde ömrü uzamakta ve fırın performansı artmaktadır.  

Fırın Garanti Kapsamından Faydalanmak 

Fırınınızda oluşan herhangi bir arıza ya da problem durumunda garanti kapsamından yararlanabilmek için müdahalede bulunmamanız gerekmektedir. Yetkili servis tarafından yaptığınız müdahaleler ufakta olsa tespit edilebilmektedir. Bu da garanti kapsamından faydalanamamanıza ve yüksek meblağlarda ücret ödemenize sebep olabilmektedir. Fırınınızın markasına ve modeline uygun olan yetkili servis ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Sitemizde, yetkili servis onayı bulunan işletmeler arasından size en yakın yetkili servise kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sitemizde bütün yetkili servislerin adres ve numara bilgisine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sitemiz ihtiyacınız olduğu halde yetkili servis arama derdine son vererek size yardımcı olmaktadır.