Hatıralar Hep Taze Kalsın

Hatıralar Hep Taze Kalsın

  • 07 Haziran 2021 Pazartesi

Fotoğraf Makinesi

Fotoğraf makinesi birçok alanda kullanılan ve pek çok sektör için gerekli olan bir alettir. Bu sebeple çok fazla kullanılmaktadır. Fotoğraf makineleri düzenli ve temiz bir şekilde kullanıldığı zaman oldukça uzun süreler kullanma imkânı bulunmaktadır. Bunun için fotoğraf makinesi temizliği ve bakımı doğru bir şekilde yapılmalıdır. Belirli aralıklar ile fotoğraf makinesi temizliği ve bakımı için bir yetkili servise başvurmanız gerekmektedir.

Fotoğraf Makinesi Bakımı

Fotoğraf makineleri oldukça hassas makineler olması sebebi ile düşürülmemesine ve sert darbeler almamasına dikkat edilmelidir. Fotoğraf makinesinin odaklamaması, çalışmaması, görüntü kaydetmemesi gibi problemler yaşanabilmektedir. Bu problemler yaşandığı taktirde bir yetkili servis ile mutlaka görüşülmesi gerekmektedir. Eğer fotoğraf makinesi uzun süreler boyunca kullanılmadıysa fotoğraf makinesini kullanmadan önce yetkili servis ile iletişime geçerek gerekli bakımları yaptırıp fonksiyonlarının çalışıp çalışmadığı kontrol edilmelidir.

Fotoğraf makineleri ve objektifleri çalışıldığı sıralarda ne kadar dikkat edilirse edilsin makinelerin temiz tutulması oldukça zordur. Fotoğraf makinesinin taşınması, uzun süre saklanması ve kullanılmadığı zamanlarda tozlanması ve kirlenmesi oldukça olağandır. Makinenizi kullanmadan önce temizlememek makinenin ömrünü azaltmakla birlikte çıkan işin sonucunun da olumsuz olmasına sebep olabilmektedir. Yetkili servis tüm bu konularda sizin için hizmet vermektedir.  

Fotoğraf Makinesi Garantisinden Faydalanmak 

Fotoğraf makinesinin garanti kapsamından yararlanılabilmesi için kişi tarafından ufak da olsa herhangi bir müdahale edilmemelidir. Yapacağınız ufak müdahaleler fotoğraf makinenizin daha da arızalanmasına sebep olabilmektedir. Yetkili servis tarafından yapmış olduğunuz müdahaleler tespit edildiği taktirde garantiden faydalanamayabilirsiniz. Bu da yüksek maliyetler ödemenize sebep olabilmektedir. Fotoğraf makinenizde herhangi bir aksaklık veya bozulma gibi sorunlar yaşadığınız taktirde yetkili servis ile iletişime geçebilirsiniz. Yetkili servis tarafından makinenizin sorununu en doğru şekilde bularak onarımını ve bakımı profesyonel olarak yapmaktadır. 

Sitemizde yer alan yetkili servis onayı bulunan işletmelerin adres ve telefon bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Makinenizin modeline ve markasına uygun olan yetkili servisi tercih edebilirsiniz. Sitemiz ile yetkili servis arama derdinize son verebilirsiniz. Yetkili servisler tarafından gerekli işlemleri yapılan makinenizi uzun yıllar kullanabilir, size en yakın teknik servis listemizden yararlanarak bakımlarını yaptırabilirsiniz.