Kamyonet Bakımı

Kamyonet Bakımı

  • 07 Haziran 2021 Pazartesi

Kamyonet

Kamyonet tamiri, bakımı, onarımı ve temizliği konusunda sizlere yardımcı olacak profesyonel ekiplere web sitemiz sayesinde hızlı ve pratik olarak ulaşabilirsiniz. Gerek 4x4 araçların gerekse farklı model kamyonetlerin beklenmedik bir zamanda arızalanması ya da lastiğine bir cisim saplanması durumunda derhal bir tamirciye ulaşmanız gerekmektedir. Böyle acil durumlar için kullanılan bazı tamir ve bakım yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler kullanılarak profesyonel bir tamir ve bakım hizmeti için web adresimize girerek size en yakın konumda yer alan yetkili servisin telefon numarasını ve adresini bulabilir, acil yardım talep edebilirsiniz.

Kamyonet Bakımı, Tamiri ve Temizliği

Yetkili servislerin araçlarınızın tamir işlemi için kullandıkları ilk yöntem sıkıntı olan yerin tespit edilmesi ve sorun lastiklerde ise sızıntı olup olmadığının kontrol edilmesidir. Sorunun kamyonet lastiğinde olduğu durumlarda lastik yeteri kadar basınç ile doldurularak şişmesi sağlanmakta ve sızıntı olup olmadığına yeniden bakılmaktadır. Bunun işe yaramadığı durumlarda çözücü bir su ile karıştırılarak lastiğin üzerine dökülmektedir. Tekerde kabarcıkların çıkması sızıntının olduğunun bir göstergesidir. Hasar alan lastik janttan dikkatli bir şekilde çıkarılmakta ve iç kısmı açılarak tamir işlemine başlanmaktadır. Kamyonet tamirinde kullanılan en önemli aletlerden biri olan raspa aleti, lastiğin tamirinde önemli bir yere sahiptir. Özellikle sızıntı olan bölgelerin temizliği için bu alet kullanılmaktadır. Fitil yama yöntemi ise fitilin sızıntı olan bölgelere itilmesi sayesinde verimlilik sağlamaktadır.

Kamyonetin yalnızca lastik bakımında değil kamyonet yedek parça ihtiyaçlarında da her türlü yetkili servise web sitemizden bir ya da iki saniye içinde ulaşabilirsiniz. Aracınızın arızası ne olursa olsun, büyük ya da küçük denmeden yetkili kurumlar ile iletişime geçilmeli ve en yakın zamanda tamiri sağlanmalıdır. Başta can güvenliği olmak üzere mal güvenliği için de binek otomobil ya da kamyonet türü araçların yılda en az iki kez bakım yaptırması gerekmektedir. Web sitemizde yer alan firmaların tamamı deneyimli personellerden oluşmakta ve müşteri memnuniyeti ilkesini baz alarak çalışmaktadır. Siz de hemen ihtiyaç duyduğunuz profesyonel tamir, bakım, temizlik ya da onarım hizmetine bir tık ile ulaşabilirsiniz.