Klimalar İle Yaz Boyu Serinleyin

Klimalar İle Yaz Boyu Serinleyin

  • 08 Haziran 2021 Salı

Klima

Klima bakımı yalnızca bir defaya mahsus yapılmamalı periyodik aralıklar ile devam edilmelidir. Bakım işlerinin tamamı firmamız yetkili servisi tarafından profesyonel olarak sağlanmaktadır. Cihazlara bakım sırasında birtakım işlemler yapılmakta ve cihazın ömrünün uzaması hedeflenmektedir. Gerek evlerde gerek iş yerlerinde defalarca kullanılan klimalar, sık sık arızalanabilmekte ve bu durumda klimalardan anlayan yetkili bir servise ihtiyaç duyulmaktadır. Duyulan ihtiyacın hızlı bir şekilde yerine getirilebilmesi için teknik ekibimiz 7 gün 24 saat her türlü arıza için hizmet sunmaktadır. Gerek klima bakımlarında gerekse diğer elektronik cihazların arıza durumlarında bir telefon ile bizlere ulaşabilir ve gerekli bilgileri temin edebilirsiniz.

Klima Bakımı Sırasında Uygulanan İşlemler

Klima bakımı sırasında dış ünitelere, iç ünitelere, bakır boru hattına ve drenaj hattına farklı işlemler uygulanmaktadır. Dış üniteler için ilk olarak cihazın temizliği sağlanmakta ve cihazın ısı değiştiricisi olan serpantin temizlenmektedir. Bu işlemlerin ardından soğutucu akışkanda kaçak olup olmadığının tespiti sağlanmaktadır. Kaçak olmadığı tespit edildiğinde cihazın iç temizliğine geçilmekte ve hemen sonra iletişim hattı ile elektronik kart bağlantı soketi kontrol edilmektedir. Bu işlemlerin ardından ünitede yer alan elektriksel bağlantıların genel olarak kontrolü sağlanmaktadır. Dış ünitelerde yer alan fan ve diğer hareketli kısımların mekanik bağlantıları da kontrol edilerek dış ünite bakımı bitirilmektedir.

Dış ünitelerin hemen ardından klima iç ünite bakımı yapılmaktadır. Öncelikle cihazın dış temizliği ve filtre temizliği sağlanmakta, ardından cihazda yer alan serpantin temizlenmektedir. Kaçak kontrolü soğutucu akışkanlarda başarılı bir şekilde sağlandıktan sonra cihazın iç temizliğine geçilmektedir. Elektriksel bağlantılar kontrol edilerek hareketli parçaların mekanik durumunun kontrolü sağlanmaktadır. Bu şekilde iç ünite bakımı sonlandırılarak bakır boru hattı bakımına geçilmektedir. Bakır boru hattı bakımı için ilk olarak soğutucu akışkanlar kontrol edilmekte ve ardından bakır boru izolasyonuna ve bakır boru sabitleyici kelepçelere bakılmaktadır. Sağlam bulunan kelepçeler ile boru hattı bakımı bitirilmektedir.

Drenaj hattı bakımında sızdırmazlık kontrolü son derece önemlidir. Ek yerlerinde ya da hat üzerinde yer alan kısımların sızdırma durumu kontrol edilmekte ve buna uygun bakım teknik ekibimiz tarafından sağlanmaktadır.