Saat Bakımı ve Tamiri

Saat Bakımı ve Tamiri

  • 08 Haziran 2021 Salı

Saat Tamiri

Aksesuar olarak sıklıkla tercih edilen, oldukça farklı ve şık tasarımlara sahip olan saatlerin arızalanması sıkça karşılaşılan bir durumdur. Saatlerin bozulması, kordon ve kayışlarının kaybolması gibi durumlarda bir yetkili servise başvurmak gerekmektedir. Saat içerisinde oldukça ince ve küçük parçalar bulunmasından ötürü, kesinlikle bir yetkili servise danışılmalıdır. Saat gibi aksesuarların bozulması, tamir ihtiyacının meydana gelmesine neden olmaktadır. Bir yetkili servisle iletişime geçmek için çaba gösterilir. Bulunulan bölgeyi tam olarak bilmemek, o bölgenin yabancısı olmak veya daha öncesinde saat tamiri gibi işlemlere ihtiyaç duyulmamasından ötürü yetkili servisin nerede olduğu bilgisine sahip olunmayabilir. Bu sorunu sitemiz üzerinden rahatlıkla çözebilirsiniz. Sitemiz üzerinden sizden istenilen bilgileri girerek çevrenize en yakın yetkili servisi kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Erişim sağlayacağınız yetkili servisin iletişim bilgilerine sitemiz üzerinden ulaşabilir kısa süre içerisinde çözüme ulaşabilirsiniz.

Saat Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Aksesuar ya da ihtiyaç olarak kullanılan saatler, dijital ve manuel olmak üzere iki farklı şekilde sınıflandırılmaktadır. Bu iki farklı saat biçimi kendilerine has bakım özelliklerine sahiptir. Saatlerin bakımı doğru bir şekilde yapıldığında kullanım ömrü uzatılır, nesilden nesile aktarılır. Saat bakımının doğru bir şekilde yapılması için en önemli adım, saatin türünün ne olduğunun tam olarak tespit edilmesidir. Saat manuel özellikte bir saat ise, sık sık bakımı yapılmalıdır. Bu saatler oldukça hassas parçalara sahip olduğu için, en ufak bir işlem gerektiriyor olsa dahi yetkili bir servisle görüşülmesi gerekmektedir. Pili değiştirmek için dahi olsa, alanında uzman bir servis yetkilisinin saatle ilgilenmesi gerekir. Dijital saatlerin bakımı, manuel saatlere oranlara daha uzun aralıklarla gerçekleştirilir. Manuel saatler gibi hassas parçalara sahip olmasından dolayı, kesinlikle işinin ehli bir yetkili servis tarafından bakımının yapılması gerekir. Dijital ve manuel saatleri bireysel olarak değiştirmeniz halinde garanti kapsamından çıkacağını unutmayın. Sitemiz üzerinden size en yakın yetkili servise erişebilirsiniz.

Yetkili Servis Tarafından Saat Tamiri

Değerli parçalar olan saatlerin arızalanması durumunda mutlaka yetkili servis tarafından müdahale edilmelidir. Saat üzerinde yapılan ufak değişiklikler bile servis elemanları tarafından tespit edilip, aksesuar garanti kapsam dışına çıkabilmektedir. Garanti kapsamına çıkan aksesuarın tamiratı daha fazla ödeme gerektirebilmektedir. Bu nedenle arıza tespit ettiğiniz saati vakit kaybetmeden yetkili servis elemanlarına teslim etmelisiniz. Sitemiz üzerinden kısa bir süre içerisinde kolay bir şekilde bölgenize en yakın yetkili servisi görüntüleyip hizmet alabilirsiniz.