Sağlıklı Kombi Önemli

Sağlıklı Kombi Önemli

  • 08 Haziran 2021 Salı

Kombi

Araştırmalar kombi bakımının düzenli olarak yılda en az bir kere yaptırılması gerektiğini göstermektedir. Periyodik kombi bakımını yaptırmamış olanların kullandıkları kombilerin yaptıranlara oranla daha verimsiz çalıştığı ve daha çabuk bozulduğu kanıtlanmıştır. Kombinin sorunsuz şekilde yüksek performans ile çalışması ve bunun yanı sıra doğalgaz faturasının da cep yakmaması için kış mevsiminden önce bakım yaptırmak gerekmektedir. Kombilere yaptırılan bakım, olası arızaların önüne geçmekte ve ayrıca doğalgaz faturalarını minimum düzeye indirgeyerek sizleri rahatlatmaktadır. Düzenli kombi bakımı yaptıran bireyler büyük ölçüde enerji tasarrufu sağlayarak az miktarda fatura öder iken, kombilerin uzun ömürle verimli şekilde çalışmasına da katkı sağlamaktadır. Bakımsız kombiler ise beklenmedik anlarda kazalara neden olmaktadır.

Kombi Bakımı, Temizliği ve Tamiri

Bünyemizde yer alan yetkili servisler sizler için uzman ve deneyimli bir kadro ile kombi bakımı gerçekleştirmektedir. Kombi bakımı sırasında uyulması gereken pek çok husus bulunmaktadır. Bu hususlar sırası ile; kalorifer ve sıcak su yanma durumunun kontrolü, kombinin su sızdırmazlık durumunun kontrolü, kombinin içinin açılması ve tozlanma durumunun kontrolü, oluşan tozlanmaların temizlenmesi, kombi içerisinde yer alan elektrik noktalarının ve hatların kontrolü, kombide yer alan baca fanının kontrolü ve temizliği, kombide oluşan suyun boşaltılması, genleşme tank havasının ölçümü, havanın düşük olması durumunda ekstra hava ilave edilmesi, brülör temizliğinin sağlanması, yanma hazne temizliğinin sağlanması, ateşleme ve ivonizasyon elektrot kontrolünün sağlanması şeklinde ifade edilebilmektedir.

Tüm bunlara ek olarak kombi bakımında; üç yollu vananın sökülmesi ve temizlenmesi, vananın temizlenme işleminin ardından yerine takılması, cihazın hermetik tipte olmasından kaynaklı fanın sökülmesi ve temizlenmesi, ardından fanın yerine montelenme işleminin sağlanması, gaz ayar kontrollerinin yapılması, kombide yer alan mevcut arızaların ya da sonrasında oluşacak arızaların tespit edilmesi, kullanıcıya kombi ile ilgili gerekli olan bilgilerin sorulması ve bu bilgiler ışında hareket edilmesi, garanti kapsamı altına girmeyen arızalı parçaların ufak bir ücret ile değiştirilmesi ya da onarılması sağlanmaktadır. Bu işlemlerin ardından kombi altında yer alan filtre sökülmekte ve temizlenerek yeniden takılmaktadır. İşleme başlamadan hemen önce kombiden boşaltılan su yeniden eklenmekte ve bar seviyesi 1.5 düzeyine çıkarılmaktadır. Web sitemizde yer alan yetkili servisler, kombilerin bakım ve temizliğinin yanında tamir işlerinde de sizlere destek olmaktadır. Bozulan kombilerinizin tamir işlemleri için web adresimizden size en yakın yetkili servise ulaşabilirsiniz.