Tıraş Makinesi Deyip Geçmeyin

Tıraş Makinesi Deyip Geçmeyin

  • 08 Haziran 2021 Salı

Tıraş Makinesi

Özellikle erkeklerin kişisel bakım ihtiyaçları arasında bulunan tıraş makinesi pek çok çeşit ve dizaynda üretilmektedir. Sürekli olarak kendini geliştiren üreticiler, kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni modeller geliştirmekte ve satışa sunmaktadır.

Tıraş Makinesi Parçaları

Pek çok özelleştirilmiş parçaya sahip olan ürünler vardır. Ancak bu makineler için en temel olan bazı parçalar bulunmaktadır. Bunlar şarjlı ürünler için adaptör, şarjsız olanlar için pil gibi ürünlerdir. Başlık tarzları da sakal veya sakalın şekline göre değişmektedir. Bazı başlıklar su altında kullanılabilirken, bazıları kuru çalışma prensibi taşırlar. Başlıkları değişen cihazlarda kesme, düzeltme, şekil verme gibi parçalar bulunmaktadır. Kullanıcıya, kullanım kolaylığı sağlayan özel tutma bölgeleri bulunması da önemlidir. Ürün kullanılırken sabit durmalı, oluşabilecek kazaların önüne geçilmelidir.

Cilt Tahrişini Engellemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Cilt tahrişi oldukça acı veren ve sağlık yönünden sıkıntı yaratan bir durumdur. Bu durumun önüne geçmek için tıraş makinesi üreticileri cihazın üst bölümüne özel jel barlar ve koruyucular eklemekte ve tahrişi en aza indirmeyi başarmaktadırlar. Ayrıca tıraş için özel üretilen krem ve losyonların kullanımı da cilt tahrişini engellemektedir. Kullanıcının sakalını iyi tanıması ve cihaz yönünü ayarlayarak kullanması da oldukça önemlidir. Eğer cilt aşırı hassas ise sadece hassas ciltler için üretilen makineler kullanılmalıdır.

Tıraş Makinesi Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Bu ürünler oldukça sık ve yoğun kullanılmaktadır. Bu ne nedenle olası arıza durumları da sık meydana gelmektedir. Arıza durumlarında yetkili servis birimi ile irtibat kurularak cihaz teslim edilmelidir. Yetkili servis kullanıcıdan aldığı bilgi ve yaptığı kontroller sonucunda arıza sebebini bulmaktadır. Daha sonra değişmesi gereken parça var ise, bu parçanın değişimi yapılmaktadır. Parça değişimi gerektirmeyen durumlarda ise tamir işlemi yapılarak ürün çalışır hale getirilmektedir. Bazen arıza durumu olmasa bile cihazın kurulumu ve çalıştırılması için yetkili servis desteği almak gerekmektedir. Özellikle profesyonel olarak kullanılan tıraş makinesi pek çok parça içermektedir. Bu parçaların nasıl kullanıldığı ve nasıl kurulduğu hakkında bilgi almak gerekmektedir. Böyle bir durumda ürünü aldıktan sonra yetkili servis ile irtibat kurularak, destek istenmelidir. Sitemiz üzerinden kullanmakta olduğunuz ürüne uygun size en yakın yetkili servise ulaşabilirsiniz. Size uygun kriterleri filtreledikten sonra arama yapabilir, servisinizle iletişime geçebilirsiniz