Yazıcılar ve Özellikleri

Yazıcılar ve Özellikleri

  • 08 Haziran 2021 Salı

Yazıcı

Ofislerden bireysel kullanıma kadar birçok yerde yazıcılar artık yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Renkli ve siyah beyaz baskı yapabilen yazıcılar sayesinde bilgisayar üzerinde yazılan yazılar, hatıra resimler kâğıt baskıya çevrilerek saklanabilmekte veya ilgili yerlere sunulmaktadır. Günümüz yazıcılarının pek çoğu ise tarayıcı ve fotokopi özelliklerini de bünyelerinde taşımaktadır. Yazıcılarda en fazla sorun tonerlerde oluşmaktadır. Tonerlerin belirli bir kullanım ömrü vardır ve bir zaman sonra mürekkebi bittiğinden yazım işlemini yapamamaktadır. Orijinal toner, muadil toner veya toner doldurma işlemlerine ilişkin size en yakın yetkili servisi sitemizden arama yaparak bulabilirsiniz. Yazıcı toner sorunlarınızda uzman bir ekipten yardım almak ve yazıcınıza uygun toneri satın almak için yetkili servislere başvurabilirsiniz.

Yazıcı Arızaları

Yazıcılarda sıkça karşılaşılan sorun tonerin bitmesi ve doldurma ihtiyacıdır. Orijinal tonerlerin yüksek değerlerde olması doldurma veya muadil tonerlere olan talebi arttırmaktadır. Toner dolum ve toner arıza servislerine listemizden ulaşabilir sorunlarınızı kısa süre içerisinde kolayca çözümleyebilirsiniz. Yazıcı arızalarında en sık karşılaşılan diğer bir sorun kâğıt sıkışmasıdır. Sıkışmaların pek çoğu basit önlemlerle çözülebilirken, yazıcı içerisinde parça kalması makinenin düzgün çalışmasını önleyen önemli bir sebep olarak karşımıza çıkmaktadır. Sıkışan kağıtlar çıkarılırken yırtılma sonucu içeride kalan parçalar dişlilere zarar verebilmekte ve yazıcının çalışmasına engel olmaktadır. Yazıcılarda sık rastlanan kâğıt sorunları arasında kâğıdın düzgün alınamaması ve makine içinde ilerleme sırasında yeterli etkinliğin sağlanamamasıdır. Bu tür sorunlar dişli arızalarının habercisi olabilmektedir. Kağıtla ilgili yaşadığınız problemlerde yazıcıyı bireysel olarak onarmaya çalışmak yerine en yakın yetkili servise götürerek bir uzmandan yardım istemeniz gerekmektedir. Size en yakın yetkili servisi arama yaparak listemizden bulabilir ve sorununuzu hızla çözebilirsiniz.

Garantiden Faydalanmak için Yetkili Servis Seçimi

Bazı yazıcı arızaları basit bir şekilde çözülebilmekle birlikte garanti kapsamı dışına çıkma olasılığını güçlendirmektedir. Bireysel olarak makinelerin kurcalanması neticesi garanti kendiliğinden sona ermektedir. Sitemizden bulacağınız yetkili servisler sayesinde garanti kapsamında arızalar çözümlenmektedir. Orijinal ve muadil yedek parça çözümleri sadece ilgili servislerde bulunmaktadır. Toner değişimleri ve toner doldurma işlemleri için listeden bulacağınız size en yakın servis ile görüşebilirsiniz. Tüm servislerin adres ve iletişim bilgileri sitemizde mevcuttur.